KEVAD-SUVINE KINGA- JA KOTIMOOD 2014

04.03.2014

Kevad-suvine kingamood on puhas, värske ja realistlik. Tore, et naiselikkus on jälle ausse tõstetud ja kingad taas oluliseks aksessuaariks muutunud.

Olulised märksõnad on: musta ja valge duo, pastelsed toonid, kontsaga rihmikud, terav nina koos klassikalise või plokk-kontsaga, kerged suvesaapad, mokassiinid, perforeeringud ja väljalõiked, erinevate materjalide ja värvide kombineerimine.

Pastelsed värvid – beeži, sinise, roosa ja valge varjundid  sobivad elegantse riietuse juurde. Materjaliks tihti lakk- või samssnahk. Kaunistustena kasutatakse kuldse läikega metallkaunistusi või käsitööna valminud lilli. Kingad on enamasti kas täistallal, madalad balleriinad või kontsaga kingad. Tugevalt on taas päevakorral klassikaline terav nina, mis on alati kindel valik klassikalise riietuse juurde. Seejuures võib konts olla nii madal kui ka kõrge ja ka kontsa paksus on erinev. Sellele stiilile sobivad lisaks must-valgele ja beeži alatoonidele ka tugevad värvid, nagu punane, sinine, lilla, must jne.

Sportlikuma stiili austajale pakume kergeid suvesaapaid, mille sääreosa on perforeeritud või valmistatud erinevatest materjalidest. Materjaliks on pehme nahk, sageli metalliläikeline või metalsete lisanditega. Loomulikult sobivad ka erinevad nn.spordijalatsite hübriidid, mis on tugevamal tallal või kiiltallal, sageli perforeeritud pealsetega. Materjalina on väga populaarsed mahedad maatoonid ja pehme metalliknahk.

Mokassiinid on puhta lõikega, delikaatsetes toonides, tagasihoidlike kaunistustega, tegumoelt sobilikud nii temale kui temakesele. Lisaks looduslikele beežidele on palju näha valget, sinist, punast, heledaid metallic töötlusega materjale.

Balleriinad ja madalad sandaalid pole samuti kuskile kadunud. Need on juba aastaid olnud noorte naiste lemmikuks ja neid võib julgelt kanda ka sel suvel. Värvidest on soositumad valge kombineerituna musta, sinise või punasega, samuti ühevärvilised ja kulla- ning hõbedavärvi materjalid.

Meeste klassikaliste nahast kingade puhul on põhirõhk värvil – konjakipruunid, hallikasbeežid, sinised. Kasutatakse erineva tekstuuriga materjale ja perforeeringuid. Casual stiili juures on värvid küllalt tugevad sinised, punased, kollakaspruunid. Tallad on tihti valged või valgetriibulised.

Kotid on suvel alati lihtsama ja vabama vormiga, tihti ka suuremad. Väljalõikeid ja perforeeringuid näeme ka siin. Samas pakutakse elegantsema stiili juurde erinevaid raudade ja klõpskinnitustega retrokotte, mis on naiselikud ja kindla vormiga. Sportlikuma stiili juurde pakutakse ohtralt väiksemaid ja suuremaid õlakotte, kus hädavajalik on alati enda lähedal. Värvi sobitamine kingadega ei ole ilmtingimata vajalik, võib leida sobivaid toone või materjale ka riietuselementidest. Taas on trendikad suuremad ja väiksemad seljakotid.