KEVAD-SUVI 2015 AVANTI-s

16.04.2015

Kevad-suvi AVANTI-s

Kevad tuleb taas kord värvide ja julgusega eksperimenteerida.

Kuna elutempo on muutunud kiiremaks ja liikuv eluviis trendiks, peegeldub see ka jalatsimoes, kus ülikõrged kontsad on asendunud mugavama kiiltalla või madalama toeka kontsaga. Vabaajajalatsites on läbiv erksam värvigamma(sinine, oranž, punane, kollane jne.) või metalliläikeline nahk(kulla ja hõbeda eri varjundid). Naiselikumad jalatsid on aga pigem pastelsetes toonides(ihuvärvi roosa, münt, helesinine, helehall, helebeež, valge eri varjundid) või klassikalistes värviduodes nagu sinine-valge, must-beež, beež-valge, punane-valge).

Sportlikuma stiili austajale pakume kergeid suvesaapaid, mille sääreosa on perforeeritud või valmistatud erinevatest materjalidest. Materjaliks on pehme nahk, sageli metalliläikeline. Loomulikult on sel hooajal pildil ka nn.spordijalatsite hübriidid, mis on tihti tugeval valgel tallal. See on loomulik järg juba mitu hooaega võidutsenud tennistele ja sel kevad-suvel väga populaarne.

Mokassiinid on puhta lõikega, delikaatsetes toonides, tagasihoidlike kaunistustega, tegumoelt sobilikud nii temale kui ka temakesele. Lisaks looduslikele beežidele on näha valget, roosat, sinist, heledaid metallic töötlusega materjale. Ka balleriinad on noorte hulgas endiselt populaarsed.

Mida suvepoole, seda rohkem ilmub tänavapilti erinevaid sandaale, kas kõrgemal või madalamal kiiltallal või kontsal. Materjalid varieeruvad lakknahast kuni perforeeritud seemisnahani. Madalad sandaalid on kas sportlikuma või naiselikuma tegumoega. Sportlike mudelite puhul näeme samuti tihti valget rohkem või vähem massiivset talda. Naiselikumad sandaalid on kontsal ja materjalina kasutatakse tihti lakki või hõbeda või kullaläikelist nahka.

Suviste jalatsite ja kottide puhul näeb tihti ka trükitud mustri või pildiga materjale. Kotid on oma kujult küllalt lihtsad. Mahukate kahe sangaga kottide kõrval näeme endiselt praktilisi õlakotte ja erinevaid seljakotte. Seljakotte on trendikas kanda käes. Suvised kotid on kas hästi kirjud või värvilised, eristudes ühevärvilisest riietusest. Kui aga rõivad on juba väga värvilised, on kindlam kanda ühevärvilist kotti, mis rahustab üldpilti. Koti värvi sobitamine kingadega pole ilmtingimata vajalik, võib leida sobivaid toone või materjale ka riietuselementidest.