Sügis-talvine kinga-ja kotimood AVANTI kauplustes

23.09.2014

SÜGIS_TALV 2014-2015 AVANTI kauplustes

Selle sügise märksõnadeks on mugavus ja proportsionaalsus, mis on kombineeritud teatud annuse ekstravagantsusega.

Domineerib madalam konts, kuid üldmulje on elegantne ja naiselik. Tunda on 70-ndate aastate mõju – kombineeritakse erinevaid toone, mustreid ja materjale, eelistades samas harmooniat. Lemmikvärviks on kahtlemata must, mida kasutatakse kombineerituna teiste toonidega, nagu hall, valge, konjak, punane, sinine jne. Nagu sügis-talvisel hooajal ikka – domineerivad tumedamad toonid – mustad,hallid, sinised, punased, rohelised, lillad.

Üheks lemmikuks on kindlasti poolsaapad ja kingsaapad – neid kantakse nii mini- kui ka põlveni ulatuvate seelikute ning kitsaste pükstega. Lisandiks sobivad ka sokid. Poolsaapad on tihti tugevamal roomiktallal, biker-saabaste tüüpi või hoopis täiesti klassikalised. Kasutatakse  üsna ohtralt  kuldseid või niklikarva metallkaunistusi lukkude ja pannalde näol.Kuldsed lisandid annavad jalatsitele luksuslikuma ilme. Perforeeringuid näeme väga populaarsete Chelsea (küljelt kummidega) poolsaabaste ja meheliku lõikega kingade puhul. 

Üha rohkem tuleb tänavapilti ka terav nina ja klassikaline kontsakuju. Terav nina ja kõrge konts harmoneerub eriti hästi põlve katva seeliku või pükstega. Loomulikult ei ole kuskile kadunud ka hea ja praktiline ratsasaabas, mille konts varieerub madalamast kõrgemani ja ka sääre pikkus võib olla põlve kattev või siis mitte. Samas on taas popid metallkaunistused - ketid, lukud, needid.

Meestemoes valitseb samaaegselt nii elegantne kui ka sportlik joon.  

Meestel soovitame sel sügisel valida perforeeritud mustriga kingad või poolsaapad. Perforeeringud mõjuvad iseäranis hästi konjakikarva ja pruunides ning sinistes toonides.

Värvidest on sügishooajal vaieldamatuks lemmikuks must, sinine, bordopunane ning pruunid konjakitoonid. Materjalidest leiavad kasutust klassikaline nahk, lakk- ning samsnahk, millele võib olla pressitud erinevaid mustreid.

Kotimoes on endiselt populaarsed ühe või kahe pika rihmaga ja klapiga või lukuga üleõlakotid. Uuem trend on aga naiselikud seljakotid, mida kantakse tihti hoopis käes. Mõlema eelneva variandi puhul kasutatakse kaunistusena ka pilte ja geomeetrilisi mustreid. Metallist lisandid võivad olla erineva töötlusega – hõbedased, kuldsed või hoopis tuhmid, vana metalli värvi. Siiski, kuna kingamoes on palju kuldseid kaunistusi, siis torkab see silma ka kottide juures. Materjalid on väga erinevad – sile läiknahk ja lakk, pehme läiketa nahk, ussi-ja croco-mustriga nahk, erinevad samsile trükitud  mustrid jne. Palju on jätkuvalt väikeste sangadega daamilikke mudeleid, mis võivad olla klassikaliselt elegantse joonega või hoopis mingi retroliku lisandiga, nagu näiteks metallraam.